Fiscaliteit edelmetalen 2013 door Goudstaandaard

In deze column staat Jaap Raijmans van Goudstaandaard stil bij de fiscaliteit omtrent edelmetalen 2013, wat wellicht interessant kan zijn als u in edelmetalen belegt.  Edelmetalen worden aangemerkt als zijnde een belegging en worden om die reden belast met de vermogensrendementsheffing.

Die heffing bedraagt 30% over een fictief rendement van 4% per jaar en komt dus neer op 1,2% van de boekwaarde van uw edelmetalen aan het begin van het kalenderjaar. Dat is dus de waarde op 1 januari 2013. Opmerking: Heeft u edelmetalen gekocht na 1 januari 2013, dan betaalt u daar in 2014 pas belasting over tegen de boekwaarde van 1 januari 2014.

Vermogensrendementsheffing

De vermogensrendementsheffing is van toepassing op de waarde van uw vermogen boven de grens van €21.139. Het bedrag onder deze grens is vrijgesteld van de vermogensrendementsheffing. Indien u over heel 2013 een fiscale partner heeft gehad wordt de vrijstelling voor het vermogen verdubbeld tot €42.278. Meer daarover leest u op de website van de belastingdienst. [2]

Goudstandaard Tabel
Goudstandaard Tabel

Hierboven ziet u in de tabel de goudprijs en de zilverprijs in troy ounce en kilogram op 1 januari 2013 en op 1 januari 2014. De koersen zijn gebaseerd op de laatst gepubliceerde fixing van het voorgaande jaar. Deze prijzen zijn afkomstig van de website van de LBMA en kunt u gebruiken om uw edelmetalen te waarderen. [1]

Opmerking: Indien u aannemelijk kunt maken dat uw edelmetalen voorwerpen zijn van kunst en wetenschap kunt u een vrijstelling krijgen voor de belasting. Deze vrijstelling is niet van toepassing op de gangbare producten die Goudstandaard verkoopt, maar kan wel van toepassing zijn op een verzameling met historische waarde.

Zakelijke aankopen edelmetaal

Indien u via een rechtspersoon (bijvoorbeeld een besloten vennootschap) belegt inedelmetalen heeft u niet te maken met de vermogensrendementsheffing. Wel zult u vennootschapsbelasting moeten betalen over eventuele koerswinsten. Het is gebruikelijk om beleggingen in edelmetalen te waarderen op de marktwaarde.

Goudstandaard

Als de waarde van de belegging zakt wordt deze gewaardeerd tegen de lagere marktwaarde, zodat het (niet gerealiseerde) verlies op de belegging aftrekbaar is van de vennootschappelijke winst in een voorafgaand of volgend jaar. Bij een stijgende prijs van edelmetalen boekt u een (niet gerealiseerde) winst waarover u winstbelasting moet betalen. Zoals gezegd kunt u die winst verrekenen met koersverliezen uit een jaar waarin uw belegging in edelmetalen in waarde daalde (zoals 2013). De vennootschapsbelasting die u over de niet gerealiseerde koerswinst moet betalen is 20% voor een bedrag tot €200.000 en 25% voor het meerdere.

Over Goudstandaard
Goudstandaard is een toonaangevend aanbieder van fysiek edelmetaal. In de zomer van 2012 verkreeg Goudstandaard tevens een AFM vergunning voor het aanbieden van fysiek goud en zilver in combinatie met opslag.

Goudstandaard bedient velen particuliere en professionele klanten in het verhandelen fysiek edelmetaal en voorziet ook in de (internationale) opslag daarvan. De basis is altijd fysiek bezit van edelmetaal dat ook is uit te leveren. Ook wordt er veel tijd besteed aan het informeren van klanten. Zowel op edelmetaalniveau als op het gebied van macro-economische en financiële ontwikkelingen. Download hier de brochure van Goudstandaard.

Beleggen in Zilver Goudstandaard Jaap Raijmans Optie Academy

 

Jaap Raijmans is directeur en oprichter van Goudstandaard. Voor de oprichting van Goudstandaard was hij reeds werkzaam in de edelmetaalsector. Jaap studeerde bedrijfskunde aan de Vrije Universiteit en had al op vroege leeftijd interesse in financiën, aandelen en ondernemen. Jaap heeft samen met Frank Knopers ook het boek Beleggen in Zilver geschreven.

 

Met vriendelijke groet,

Jaap Raijmans

Adres gegevens
Dreef 34
2012 HS Haarlem
Tel. +31(0)23-7630404
contact@goudstandaard.com

Goudstandaard B.V.
Chamber of Commerce: 53931718
VAT number: NL8510.78.515.B01

 

[1] Website LBMA:

http://www.lbma.org.uk/pages/?page_id=48&title=historical_statistics

[2] Website belastingdienst:

http://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/aangifte_doen/fiscale_informatie_2013/fiscaal_partnerschap/fiscaal_partnerschap_2013

 

Disclaimer:
Deze column geeft algemene informatie die van belang is voor de aangifte van edelmetalen. Hoewel de informatie met de grootst mogelijke zorg is samengesteld kan deze niet als advies worden opgevat. Uw persoonlijke situatie kan afwijken van de standaardsituatie die we hier presenteren en daarom beveelt Goudstandaard aan deskundig advies in te winnen bij een derde partij. Om deze reden kunt u ook geen rechten ontlenen aan de informatie die Goudstandaard in dit document presenteert.

 

Laat een reactie achter