Update Iron Condor S&P500 (MCH 1290/1280 put & call 1420/1430)

Iedere maand zullen wij een Iron Condor (IC) opzetten in de brede Amerikaanse S&P500-index. De onderliggende waarde van de opties is de (mini)-future op de S&P500-index, waarvan de multiplier $50 bedraagt. We hebben een aantal weken geleden onderstaande constructie opgezet. Hierbij een update van de positie qua P&L (Profit & Loss) met nog circa nog 9 handelsdagen te gaan voor maart-expiratie.

Een Iron Condor is een neutrale optiestrategie waarbij we speculeren op een fluctuatie binnen een bepaalde bandbreedte, in dit geval, S&P500-index future (ES).

Prijzen bij opzetten Iron Condor

Bij een koers van ES rond 1367 punten kon onderstaande prijzen worden gemaakt voor maart 2012:

-1 ES C MCH 1420 $ 1,30 (short)

+1 ES C MCH 1430 $ 0,75 (long)

-1 ES P MCH 1290 $ 2,75 (short)

+1 ES P MCH 1280 $ 2,10 (long)

Totaal ontvangen: $1,20

In totaal ontvingen we dus $1,20*$50 = $60 per Iron Condor.

Huidige stand van zaken

Momenteel (maandag 5 maart) noteert ES 1363,25 punten, nog steeds binnen de gewenste bandbreedte.

Onderstaand de koersen op dit moment:

-1 ES C MCH 1420 $ 0,55 (short)

+1 ES C MCH 1430 $ 0,40 (long)

-1 ES P MCH 1290 $ 1,35 (short)

+1 ES P MCH 1280 $ 1,10 (long)

Totale waarde: -$0,40. Dit betekent dus dat als we de positie sluiten 40 dollarcent*$50= $20 moeten betalen( plus kosten) om de hele affaire te sluiten.

ES of SPX?

Als ES tussen 1290 en 1420 punten fluctueert is er niets aan de hand en kunnen we de ontvangen premie in onze zak steken. Beleggers die $60 per affaire niet veel vinden, kunnen uiteraard meerdere contracten handelen of bijvoorbeeld de ‘grote’ contracten SPX handelen. Deze doen $100 per punt. We werden hier terecht door Piet (zie reactie op eerste analyse) gewezen. Hierbij hartelijk dank Piet!

Risicomanagement & positiebewaking

Risicomanagement en positiebewaking is uiteraard is erg belangrijk om ervoor te zorgen dat het verlies niet te veel oploopt!

We houden deze positie dan ook nauwlettend in de gaten. Onder 1300 ligt een steunzone zijnde de high van oktober 2011. Rond 1440 punten ligt een weerstand, zijnde de high van mei 2008.

Vooralsnog is er geen reden om deze affaire te sluiten. Het is wel aardig om te zien hoe de puts en calls hebben bewogen: de S&P500 is een paar punten gezakt ten opzichte van het opzetten van deze affaire en de optieprijzen zij hard gedaald. Echter dankzij longposities kunnen we nog wat premie ontvangen, zei het niet veel.

Skew en ‘crash’ putjes

De puts zijn relatief duurder dan de calls, voornamelijk door de skew (vanwege crash risico’s. De (far) out of the money puts worden ook wel ‘crash’ putjes genoemd en worden duurder gesteld.

Of we de hele premie eruit laten lopen, laten we van de marktsituatie afhangen. Bij een zeer forse beweging zullen we waarschijnlijk de positie gaan sluiten.

Good trading

Optieacademy.nl
Harry Klip en Jan Robert Schutte

Laat een reactie achter