Update Ratiocallspread ASMI

Eind mei hebben we in de Nederlandse semiconductor ASM International (ASMI) een calendar spread opgezet met calls: long juli calls en short juni calls. In juni hebben we deze aanvangspositie aangepast naar een ratiospread voor juli nadat de geschreven juni-opties na expiratie waren geëxpireerd in ons voordeel.

ASMI Weekly OptieAcademy
ASMI Weekly OptieAcademy

Zoals op bovenstaande weekgrafiek te zien is, laat ASMI een fraaie rally zien vanaf de bodem in december vorig jaar rond €22,50. De top van vorig jaar ligt rond €33 en is inmiddels ook in zicht gekomen. Daggrafiek ASMI

 

ASMI Weekly OptieAcademy
ASMI Weekly OptieAcademy

ASMI heeft eind juni een hogere bodem gevormd op een koers van €29,62. Voor een impuls van de uptrend zal ASMI de top van dit jaar van €32,25 moeten doorbreken. Het aandeel kan steun vinden bij de (10,20,40 respectievelijk 47) voortschrijdende gemiddelden rond €30,50 à €31.

Steun- en weerstandsniveaus
Eerste weerstand: €32,05
Tweede weerstand: €32,25
Eerste steun: €29,62
Tweede steun: €29,26

1 op 2 ratio-callspread ASMI m.b.v. Finodex

Wat is een ratiospread?

Finodex ASMI Ratiospread
Finodex ASMI Ratiospread

 

Bij een ratiocallspread worden calls gekocht en tegelijkertijd meer calls geschreven. Of bij een ratioputspread: er worden op gekochte puts, meer puts geschreven. De verhoudingen liggen dus in een ratio, zoals bijvoorbeeld 1 op 2, 2 op 3 et cetera.

Wij hebben gekozen voor een ratiospread op ASMI met juli-calls. We hebben 2 keer de ASMI JUL 30 Call gekocht @ €0,80 (oftewel €160 betaald) en vervolgens 3 keer de ASMI JUL 33 Call geschreven (verkocht) waarvoor we €0,25 hebben ontvangen: oftewel €75 ontvangen. Per saldo hebben we dus €85 betaald voor deze ratio callspread die derhalve op €33 maximaal €300 *2 waard kan worden. De maximale winst op expiratie bij de geschreven calls wordt behaald: €600-€85=€515. Bovenstaande profit- en loss-grafiek is gemaakt met behulp van Finodex.


Gehandelde prijzen/transactie op 28 mei respectievelijk 11 juni:

We kopen (Open Buy):     2 ASMI  JUL 30 Call @ €0,80 (betalen).
We verkopen (Open Sell): 3 ASMI  JUL 33 Call @ €0,25 (ontvangen).
We hebben voor deze ratiospread derhalve per saldo betaald: €1,60-€0,75: €0,85 (*100).

Scenario op juli-expiratie
Break-even-points op juli-expiratie: €30,425: €30 + €0,85/2).

De maximale winst bedraagt ((€300*2)-(€0,85))*100 = €515 bij expiratiekoers €33.

Verlies wordt geleden als ASMI te ver doorstijgt voorbij het bovenste break-even-point ad €35,15 (€30+€5,15). Daarboven wordt €100 verlies geleden per eurostijging. Het verlies bedraagt naar beneden toe maximaal €85 bij een daling lager dan €30.

Huidige positie:
Long: 2 ASMI  JUL 30 Call @ €0,80 (betaald).
Short: 3 ASMI  JUL 33 Call @ €0,25 (ontvangen).

Momenteel doet deze ratiospread met nog 2 weken te gaan tot juli-expiratie €1,25 voor de 30 call en €0,05 voor de 33 call. De ongerealiseerde winst bedraagt momenteel dus €150. De callspread kan dus nog ‘vollopen’ tot €300 waarbij de maximale winst dus €515 kan bedragen.

Jan Robert Schutte 06-50746210 en Harry Klip 06-31903957
E-mail: info@optieacademy.nl

Disclaimer
Het OptieAcademy-team heeft een positie in ASMI. Posities kunnen wijzigen al naar gelang de marktomstandigheden. Volgers van onze Optie Aanbevelingen-portefeuilles worden uiteraard op de hoogte gesteld van de mutaties van posities die in deze portefeuilles worden ingenomen danwel gesloten. De auteurs leveren bijdragen op persoonlijke titel. De informatie op deze website is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Laat een reactie achter