Eind mei hebben we de Nederlandse bierbrouwer Heineken als Aandeel van de Week gepresenteerd met koersdoel €56:https://optieacademy.nl/algemeen/aandeel-van-de-week-heineken/ Bij een koers van €51,71 hebben we een koopaanbeveling gedaan en hebben we tevens een optieconstructie ingenomen: een driepoot long op basis van juli-opties.

Zoals op bovenstaande weekgrafiek te zien, laat Heineken een fraai herstel zien vanaf de boden in februari rond €44. De top van vorig jaar ligt evenwel rond €60 waardoor Heineken dus nog circa 12% moet stijgen alvorens dit niveau te evenaren. Daggrafiek Heineken

Heineken heeft vandaag een hogere high bereikt door de top van juni te overschrijden. Daarmee heeft de uptrend van het fonds een nieuwe impuls gekregen. Heineken is aardig op weg richting ons (eerste) koersdoel van €56. Het aandeel kan steun vinden bij de (10,20,40 respectievelijk 47) voortschrijdende gemiddelden, zie bovenstaande chart rond €52 a €53.
Steun- en weerstandsniveaus
Eerste weerstand: €54,24
Tweede weerstand: €56,60
Eerste steun: €51,68
Tweede steun: €50,43
Driepoot Heineken grafiek m.b.v. Finodex

Op maandag 2 juni, daags na de Live Trading Masterclass die we samen met Harm van Wijk van BeursBulletin hebben georganiseerd, zetten we een driepoot op in Heineken.
Wat is een Driepoot?
Bij een driepootoptieconstructie wordt een call- of putspread gekocht, wat (deels) wordt gefinancierd door een geschreven (short) put of call. Bij een driepoot long wordt dus een callspread gekocht een put geschreven.
Bij een driepoot short wordt een putspread gekocht en een call geschreven. Wij hebben gekozen voor een driepoot long: dus een gekochte callspread met een geschreven put. Bij Heineken hebben we gekozen voor een gekochte juli-callspread 51/54 en een geschreven juli-put met een uitoefenprijs van €50. Voor deze driepoot (die maximaal €300 waard kan worden) investeerden we €69. Bovenstaande profit- en loss-grafiek is gemaakt met behulp van Finodex.
Gehandelde prijzen/transactie op 2 juni:
We kopen (Open Buy): 1 HEI JUL 51 Call @ €1,47. Koers heden €2,80.
We verkopen (Open Sell): 1 HEI JUL 54 Call @ €0,30. Koers heden €0,65.
We verkopen (Open Sell): 1 HEI JUL 50 Put @ €0,48. Koers heden €0,10.
We hebben derhalve per saldo betaald: €0,69 (*100). Waarde nu €2,05.
Scenario op juli-expiratie
Break-even-point op juli-expiratie: €51,69 (€51 + €0,69).
De maximale winst bedraagt (€3-€0,69*100) = €231 per driepoot als Heineken boven €54 expireert.
Verlies wordt geleden als Heineken te ver daalt tot onder €51,69 ‘uit de band springt’. Tussen €50 en €51 bedraagt het verlies de geïnvesteerde premie van €69. Als Heineken onder €50 daalt, dan loopt het verlies dus op met €100 per euro-daling.
Huidige positie:
Long: 1 HEI JUL 51 Call @ €1,47. Koers heden €2,80.
Short: 1 HEI JUL 54 Call @ €0,30. Koers heden €0,65.
Short: 1 HEI JUL 50 Put @ €0,48. Koers heden €0,10.
Momenteel ‘doet’ deze driepoot met nog 2,5 week te gaan tot juli-expiratie €2,05. De ongerealiseerde winst bedraagt momenteel dus €1,36 (€136). De 51/54-callspread kan dus nog ‘vollopen’ tot €300 waarbij de maximale winst dus €231 kan bedragen.
Wilt u ook leren hoe driepoten te selecteren of andere winstgevende optiestrategieën op te zetten? Kom dan naar onze Masterclass opties voor Gevorderden op vrijdag 4 juli.
OptieAcademy Masterclass Opties
Masterclass Opties voor Gevorderden vrijdag 4 juli in Bunnik, van 9:00 uur tot 17:30 uur.
In deze volledig verzorgde dagsessie (van 09:00 uur tot 17:30 uur) komen de ‘grieken’ van opties aan bod, alsmede diverse strategieën, waaronder (ratio-)spreads, butterflies en natuurlijk driepoten.
Daarnaast wordt aandacht geschonken aan Money Management, Technische Analyse en hoe om te gaan met handelsstrategieën. Dus wanneer in- en uit de markt te stappen en welke optiestrategie toe te passen. Na deze intensieve en interactieve dag, kunt u succesvol beleggen met opties.
Geheel verzorgde dag voor €397
Deze masterclass voor €397 is geheel verzorgd met lunch, koffie, thee, frisdrank en gratis parkeerplaats.
Bonussen
- 3 maanden Optie Aanbevelingen t.w.v. €227,-
- 1 e-book naar keuze t.w.v. €77,
Totale waarde: €304
Heeft u interesse? Kijk hier voor het programma en voor meer informatie.
Jan Robert Schutte 06-50746210 en Harry Klip 06-31903957
E-mail: info@optieacademy.nl
Disclaimer
Het OptieAcademy-team heeft een positie in Heineken. Posities kunnen wijzigen al naar gelang de marktomstandigheden. Volgers van onze Optie Aanbevelingen-portefeuilles worden uiteraard op de hoogte gesteld van de mutaties van posities die in deze portefeuilles worden ingenomen danwel gesloten. De auteurs leveren bijdragen op persoonlijke titel. De informatie op deze website is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het
De koers zit boven ema banden dus kan gestaag doorlopen.